Proste naprawy zbiorników

oprava-nadrze-lehka-th.jpg

Prosta naprawa rozwiązuje ewentualną nieszczelność, korozję czy wadę mechaniczną tylko na okres przejściowy. Większość prostych napraw przeprowadzana jest przy nieprzerwanej pracy zbiornika, co oznacza, że zbiornik nie musi być opróżniany. Dla trwałego usunięcia ewentualnych wad jest potrzebne przeprowadzić naprawę średnią lub generalną, co zależne jest od stanu zbiornika.

Średnia naprawa zbiorników

oprava-nadrze-stredni-th.jpg

Uszkodzone śruby zostaną wymienione, złącza z wewnętrznej strony są oczyszczone, odtłuszczone i przekitowane w ten sposób, by były przekryte wszystkie niechronione krawędzie blach. Uszkodzone miejsca na blachach są naprawione przez kitowanie. Taśma mocująca jest wymieniona za nową. Po sprawdzeniu stanu podłogi są naprawione uszkodzone miejsca, cała podłoga jest oczyszczona i pomalowana farbą epoksydową

Generalna naprawa zbiornika

oprava-nadrze-generalni-th.jpg

U tego typu naprawy jest zdemontowane 80% blach, które są odnowione lub wymienione za inne odnowione. Blachy odnowione będą zamontowane za pomocą nowego materiału łączącego i kitów uszczelniających. W niezdemontowanych rzędach będą wymienione wadliwe śruby, dalszy proces napraw jest zgodny z naprawą średnią włącznie z wymianą taśmy mocującej i naprawą podłogi.

Kompletna generalna naprawa zbiornika

oprava-nadrze-kompletni-th.jpg

U tego typu naprawy jest zdemontowane 80% blach, które są odnowione lub wymienione za inne odnowione. Blachy odnowione będą zamontowane za pomocą nowego materiału łączącego i kitów uszczelniających. W niezdemontowanych rzędach będą wymienione wadliwe śruby, dalszy proces napraw jest zgodny z naprawą średnią włącznie z wymianą taśmy mocującej i naprawą podłogi.

Zwiększenie pojemności zbiorników

navyseni-kapacity-nadrze-th.jpg

Przy zbiornikach emaliowanych typu Vítkovice jest możliwe, przy spełnieniu pewnych warunków technicznych, zwiększyć pojemność użytkową zbiorników zdodnie z życzeniem klienta. Zwiększenie musi poprzedzać przegląd rewizyjny, ocena i wniosek statyka. W większości przez nas rozwiązywanych przypadkach musiała być przeprowadzona średnia lub generalna naprawa zbiornika.

Zadaszenie zbiorników

zastreseni-nadrze-th.jpg

Przeprowadzamy dodatkowe zadaszenie zbiorników emaliowanych kilkoma rodzajami systemów dachowych. Potrafimy zadaszyć zbiorniki o średnicach 6 i 8,5 m obustronnie emaliowanymi blachami włącznie z technologicznymi otworami i kołnierzami. Dla zadaszenia większych średnic wykorzystujemy płótna lub kompletny aluminiowo-plastikowy system OptiDome firmy Harvestore.

Inne przyczyny nieszczelności zbiorników

netesnost-002-m.png

Kolejną przyczyną nieszczelności zbiornika może być podłoga i taśma mocująca, u których z powodu ograniczonej trwałości materiałów jest konieczne przeprowadzić naprawę lub wymianę. Najczęściej dochodzi do zardzewienia krawędzi podłogi i taśmy mocującej. Części te są wyprodukowane tylko z czarnego metalu i są chronione specjalnymi lakierami, te mają również określoną maksymalną trwałość. Oczywiście trzeba nadmienić, że dotychczasowa trwałość 20 lat bez jakiegokolwiek utrzymania nie była mała.

Norma prawna nakazuje wszystkim właścicielom zbiorników magazynowych przeprowadzać co 5 lat kontrolę szczelności, która musi być przeprowadzona przez tak zwaną próbę wodną. Przeprowadzenie tej próby wodnej jest częścią każdego przeglądu rewizyjnego.

Poza już wymienionymi pracami jesteśmy w stanie także zaoferować modernizację Państwa istniejących technologii, ich wymianę za nowiejsze, nowocześniejsze i energetycznie oszczędniejsze.

Z naprawami zbiorników mamy wieloletnie doświadczenie

prohlidky-002-m.png

W naszej codziennej pracy czerpiemy z doświadczeń długoletniego pracownika Vitkovic, który w roku 1996 założył własną firmę. Ta w zakresie budów, napraw silosów i zbiorników działała w Republice Czeskiej i całej Europie do roku 2008. Od tego roku jest pisana nowa historia firmy MORKUS Morava s.r.o. Ciągle czerpiemy z tych długoletnich doświadczeń, chociaż w coraz większej mierze przeważają nasze własne doświadczenia, podkreślone niemałą ilością dokończonych budów, napraw i renowacji. Stale się doskonalimy, uczymy i uzyskujemy nowe doświadczenie w tej szybko rozwijającej się branży.

Naszym głównym priorytetem jest maksymalnie zadowolony klient i stuprocentowo wykonane zlecenie.

Zlećcie naprawę swego zbiornika emaliowanego fachowcom, my dajemy gwarancję na naprawy 5 lat i trwałość całej naprawy 15 lat.

Pokazy wad u zbiorników emaliowanych znajdziecie w fotogalerii: fotogalerie.png

Tabelka wielkości zbiorników emaliowanych jest TUTAJ

Katalog do pobrania usług oferowanych przez nas zajdziecie TUTAJ

Oferty promocyjne