Płaskie dno
Silosy zbożowe z płaski dnem są mocno umocowane do fundamentu żelazo-betonowego. Dla aktywnej wentylacji może być podłoga wyposażona w kanały wentylacyjne, do których wpędzają powietrze wentylatory napowietrzające. Wyładunek jest przeprowadzany za pomocą urządzenia zgarniającego umieszczonego wewnątrz silosu na dnie, które zgarnia materiał do wysypu.
Betonowy lej
Silosy zbożowe z wewnętrznym betonowym lejem wysypowym są mocno umocowane do fundamentu żelazo-betonowego. Dla aktywnej wentylacji może być silos wyposażony w kanały wentylacyjne, do których wpędzają powietrze wentylatory napowietrzające i przeciwkondenzacyjne. Wysyp betonowy służy do wyładunku silosu. W przypadku wykorzystania leja betonowego dojdzie do zmniejszenia pojemności silosu.
Wbudowa do silosu
Dalszą możliwością wyładunku silosów emaliowanych lub cynkowanych jest zamontowanie specjalnej wbudowy stalowej. Wbudowę można zamontować nawet do silosów podczas ich nieprzerwanej pracy. Mogą być stożkowe lub skośne. Silosy mogą być wyposażone w system aktywnej wentylacji z wykorzystaniem wentylatorów napowietrzających i przeciwkondenzacyjnych. Dach jest wyposażpny w wyloty.
Podwójne dno
Silosy zbożowe z podwójnym dnem są mocno umocowane do fundamentu żelazo-betonowego. Dla aktywnej wentylacji jest podłoga wyposażona w kanały wentylacyjne, do których wpędzają powietrze wentylatory napowietrzające. Wyładunek objętości jest przeprowadzany za pomocą urządzenia zgarniającego umieszczongo wewnątrz silosu na dnie podwójnym.
Silosy na odpad drzewny
Odpad drzewny w ostatnich latach stał się dzięki zwiększonemu wykorzystywaniu odnawialnych źródeł energii bardzo cennym paliwem. Jego odpowiednie magazynowanie jest podstawą następnego wykorzystania energetycznego. Nasze silosy na odpad drzewny zaproponujemy klientowi w ten sposób, by w maksymalnej mierze spełniały jego oczekiwania i wymogi na magazynowanie tego odpadu drzewnego. Silosy są dostarczane włącznie z odpowiednim wyładowywaniem, klapami eksplozyjnynymi, otworami wejściowymi i kontrolnymi, drabinami przeciwpożarowymi, ochroną przed wybuchem i zapłonem, drabinami i podestami.
Wykorzystanie odpadu drzewnego
Własna produkcja zakładów drzewiarskich, warsztatów stolarskich lub innych zakładów przetwórstwa drewna prowadzi do zwiększonego wytwarzania drewna odpadowego, które można z części lub w całości odsprzedać innym subiektom lub wykorzystać dla siebie, na przykład dla ogrzewania przestrzeni firmy. Właśnie instalacją odpowiedniego kotła na produkowany odpad drzewny można rozwiązać pokrycie zapotrzebowania na ciepło bez zbędnego wynakładania dalszych środków. Odpad drzewny z produkcji jest do dyspozycji prosto u źródła, dlatego odpadają nawet koszty konieczne do transportu paliwa ku kotłowi. Spotykanym problemem zwykłych kotłów bywa ale zwiększona wilogotność odpadu drzewnego.
Dogodność silosów stalowych dla magazynowania odpadu drzewnego
Niebagatelną część kosztów inwestycyjnych tworzą w przypadku używania trocin lub szczepów ich magazynowanie, manipulacja i transport do kotła. Trociny i szczepy mają tendencję nasiąkać, dlatego muszą być magazynowane w zamkniętej przestrzeni, by nie dochodziło do ich destrukcji. Jako najodpowiedniejsze dla tego celu wydają się silosy stalowe z dostateczną pojemnością i do nich nawiązujący transport do silosów i kotła.
Pokazy silosów na odpad drzewny znajdziecie w fotogalerii:
Tabelka wielkości silosów emaliowanych jest TUTAJ
Katalog do pobrania usług oferowanych przez nas zajdziecie TUTAJ